Aktualności

Przechodni Puchar wrócił do Urzędu Miasta Piły

W miniony czwartek 4 października 2012 roku na Stadionie przy ul. Bydgoskiej 76 po raz piąty odbył się Wielki Mecz Charytatywny na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Piła. Na boisku starli się radni i pracownicy Urzędu Miasta Piły oraz Starostwa Powiatowego w Pile.
Spotkanie sędziował nowo wybrany Prezes Pilskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Mariusz Markowski.
Przez 50 minut meczu rozgrywanego w systemie 2 x 25 minut, w strugach ulewnego deszczu i przy gorącym dopingu lepiej w mecz weszła drużyna gospodarzy, w tym przypadku był to zespół Urzędu Miejskiego w Pile.
W 12 minucie meczu Przemysław Hinc wyprowadził zespół gospodarzy na prowadzenie.
W drugiej połowie mecz zrobił się bardziej wyrównany. W 34 minucie meczu piłkarze Starostwa Powiatowego w Pile doprowadzili do wyrównania, po samobójczej bramce Waldemara Łastowskiego.
Ostatnie słowo należało jednak do zespołu gospodarzy. Strażnik Miejski Marcin Bandurski efektownym strzałem pokonał bramkarza gości i „zwycięzcy” wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końcowego gwizdka sędziego Markowskiego.
Puchar przechodni Prezydenta Miasta Piły wrócił do Urzędu gdzie przez najbliższy rok każdy będzie mógł go zobaczyć w gablocie.
Mecz był jednak tylko pretekstem do zbiórki pieniędzy na rzecz WTZ Caritas Piła.
Podczas zawodów licytowane były atrakcyjne nagrody m.in. Oryginalna koszulka Lecha Poznań z podpisem trenera Mariusza Rumaka oraz Rafała Murawskiego, koszulka Agnieszki Bednarek, Wino Prezydenckie czy piłkę z podpisami zawodników Pogoni Szczecin.
Wszystkim dziękujemy za przybycie oraz zapraszamy za rok na kolejny mecz charytatywny.