Grand Prix Pucharu Polski w boksie

Już od najbliższej środy w Pile wielkie święto boksu w najlepszym wydaniu. W Hali Widowiskowo – Sportowej odbędzie się Grand Prix Pucharu Polski Seniorów.
Impreza Organizowana przez Miasto Piła, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile oraz Polski Związek Bokserski jest na ustach całej pięściarskiej Polski, bo akces startu na pilskim ringu wyraziło aż 149 zawodników z kilkudziesięciu klubów!
Najwięcej zawodników jest w kategorii do 81 kg, w której wystartuje blisko 30 zawodników, a najmniej w wadze do 49 kg.
Niewykluczone, że faktyczna liczba uczestników pięściarskich zmagań w Grodzie Staszica przekroczy 160 zawodników, ponieważ nie wszyscy jak to zwykle bywa, dopełnili obowiązkowego zgłoszenia.
Piła jest otwarta i przyjmie wszystkich zawodników, nawet pomimo różnych trudności logistycznych.
Możemy już dziś poinformować, że zmagania w trzech kategoriach wagowych rozpoczną się już w środę około godziny 20:30.
Najbardziej znane nazwiska, które wystąpią na pilskim ringu to prócz Dawida Michelusa – Rafał Perczyński, Adrian Plichta (4 zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów), aktualni mistrzowie Polski Michał Chudecki, Włodzimierz Letr, Marcin Rekowski (PKB Poznań), ale także odnoszący sukcesy w Elitarnej Lidze Bokserskiej zawodnik wagi superciężkiej Michał Towarnicki (Skorpion Szczecin).
Na Finałach Pilskiego Grand Prix na pewno nie zabraknie znamienitych gości, wśród których poza politykami i zaproszonymi gośćmi zobaczymy: dwukrotnego mistrza olimpijskiego Jerzego Rybickiego, zawodników, którzy uczestniczyli w olimpiadach m.in. znanego zawodowca Dariusza Snarskiego, a także zawodnika, który w ostatnim tygodniu w Międzyzdrojach wywalczył pasy międzynarodowego Mistrza Polski i Pas WBF International – Krzysztofa Głowackiego z Wałcza.
Wiemy także, że podczas trwania Grand Prix prowadzona będzie loteria, w której będzie można wygrać atrakcyjne nagrody, przed Halą na te trzy dni powstanie przedszkole ringowe, w którym to będzie można zostawić swoje pociechy a samemu wejść na halę i obserwować walki na żywo.
Komu to się nie uda będzie mógł przed halą na telebimie obserwować walki.
Przedszkole ringowe będzie czynne w czwartek i piątek w godzinach 15:00 – 20:00 oraz w sobotę od 17:00 do 20:00.
Zajęcia prowadzone przez instruktorów z PDK oraz MOSiR-u.
W programie gry i zabawy dla najmłodszych nie tylko na sportowo.
Przed halą atrakcje nie tylko dla najmłodszych, ale również i koncerty, w czwartek wystąpi zespół „Trzy Gitary” o godzinie 15:30, w piątek „Thomas Grotto” o godzinie 16:00 oraz w ostatnim dniu zmagań pięściarz o godzinie 18:00 wystąpi zespół „Zdrowa Woda”.
Wstęp bezpłatny, nie może cię zabraknąć w te dni razem z nami.
Oficjalne Otwarcie zawodów w czwartek o godzinie 15:30 oraz przed finałowymi walkami w sobotę o 18:00.