Jeden karnet – dwa studia!

Nowy sezon z nowymi, lepszymi zasadami w studiach rekreacji MOSiR na Górnym i przy Wodniku.
Siłownie, Spinning, sauny, solaria, hydromasaż… Już czynne!

Pora zapomnieć o wakacjach, ale to nie powód, by przestać dbać o figurę i kondycję, nad którymi tak pieczołowicie pracowaliśmy kilka ostatnich miesięcy.
Przygotowania do kolejnego lata, a przede wszystkim zimowego szusowania na stokach, najlepiej zacząć już teraz, czyli – po prostu – nie przerywać aktywności.
Zresztą, nawet jeżeli narty są ci obce, a twoją ulubioną letnią rozrywką jest leżenie na plaży, nie warto rezygnować z odrobiny regularnego wysiłku.
To niemal gwarancja lepszego samopoczucia na co dzień.
W poniedziałek (5 września) nowy sezon rozpoczęło Studio Rekreacji MOSiR.
Nowy sezon, to także kilka nowości dla klientów.
Pierwsza, to system „jeden karnet – dwa studia”. Karnet do siłowni lub sauny możesz kupić w dowolnym ze Studiów Rekreacji – przy Wodniku lub na Górnym (przy hali), ale w tym sezonie możesz wykorzystać go tam gdzie chcesz. Karnet nie jest przypisany do studia.
Jeżeli kupisz go w studiu na Górnym, ale bliżej będziesz mieć na Kossaka, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z siłowni przy Wodniku.
I odwrotnie: karnet kupiony na Wodniku jest ważny także na Górnym.
Dokładnie tak samo działają karnety na saunę.
Jeżeli zamierzasz korzystać z siłowni lub sauny sporadycznie, wkrótce pojawi się kolejna nowość: karnety na pięć wejść.
Oczywiście w ofercie pozostaną także „tradycyjne” karnety na dziesięć wejść. Wszystkie karnety są ważne przez miesiąc od dnia zakupu.
Jeżeli lubisz jazdę rowerem, albo „zwykła” siłownia wydaje ci się nudna, razem ze studiem rekreacji nowy sezon rozpoczynają także instruktorzy Spinningu.
Na amatorów jazdy na rowerach stacjonarnych w Studiu Rekreacji na Górnym czeka 15 oryginalnych rowerów Spinner® i instruktorzy, dla których ta dyscyplina, to nie tylko praca, ale i pasja.
Bo Spinning to tak naprawdę dyscyplina zupełnie inna niż jazda na „zwykłym” rowerze stacjonarnym.
Rower spinningowy symuluje prawdziwe warunki drogowe, szczególnie możliwość jazdy pod dowolnie wysoką górę.
Do tego dochodzi cały system ćwiczeń na wszystkie partie mięśni i tempo narzucane przez instruktora.
Treningowi towarzyszy muzyka, która zdecydowanie ułatwia „jazdę”.
Jedna sesja trwa 45 minut. Może zmęczyć, ale efekty są zaskakujące: w czasie jednego treningu można spalić nawet 800 kalorii.
A co po treningu? Po wyjściu z siłowni albo sali spinningowej warto dać organizmowi trochę przyjemności i pomóc mu się zregenerować.
Na początek oczywiście konieczny będzie odpoczynek, ale po nim… Może sauna?
W Studiu Rekreacji na Górnym czeka na was sauna na podczerwień. To trochę jak zamknięte w kabinie Słońce, tyle że bez szkodliwych promieni UV.
Podczerwień ogrzewa powietrze w saunie, a ciepło wnika do organizmu, aktywuje mięśnie i stawy, pomaga wydalić z organizmu toksyny.
Oprócz sauny, w studiu przy Żeromskiego można skorzystać także z solarium. To solarium stojące, co pomaga uzyskać równomierną opaleniznę.
Z kolei w Studiu Rekreacji przy pływalni Wodnik czekają… aż trzy sauny. Pierwsza z nich jest podobna do tej na Górnym – powietrze w niej również ogrzewa podczerwień.
Tak samo zresztą jak w drugiej. Ona jednak nie tylko ogrzewa i pomaga oczyścić organizm, ale działa także na… emocje. To dzięki systemowi koloroterapii.
Niebieskie światło pomaga zmniejszyć stres, ukoić skołatane nerwy, a żółte motywuje i pomaga zwalczyć smutek.
Zielone światło uspokaja i ułatwia wypoczynek, czerwone pobudza krążenie, podnosi poziom energii, a pomarańczowe regeneruje, ożywia i ogrzewa. W końcu fioletowy koi nerwy, zmniejsza pobudzenie nerwowe, wspomaga wysiłek umysłowy.
Tradycjonaliści znajdą na Wodniku suchą saunę (fińską). Temperatura w kabinie wynosi około 90 – 100 stopni Celsjusza, a wilgotność to zaledwie około 10 procent.
Polewamy wodą rozgrzane w piecu kamienie i… także oczyszczamy organizm z toksyn, przyspieszamy przemianę materii i krążenie krwi, a przy okazji wzmacniamy system odpornościowy.
Jeżeli przez wiele godzin dziennie siedzisz za biurkiem lub kierownicą, albo – przeciwnie – ciężko pracujesz fizycznie, spróbuj hydromasażu.
Już samo zanurzenie w wodzie odciąża kręgosłup i nie tylko.
Ciepła woda delikatnie masuje ciało, powodując rozluźnienie mięśni, zmniejsza także bóle związane z długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji lub dużym wysiłkiem.
Pomaga zwalczyć zmęczenie oraz leczyć stany zapalne i kontuzje.
Miejsce i czas w studiach rekreacji najlepiej zarezerwować telefonicznie.