10 lat Hali Widowiskowo – Sportowej w Pile

13 grudnia 2001 roku odbyły się pierwsze oficjalnie zawody sportowe w nowoczesnej jak na tamte czasy hali widowiskowo – sportowej.
Po raz pierwszy pilanie mieli okazję zasiąść na trybunach i dopingować swój zespół.
Hala w tym dniu była zapełniona do ostatniego miejsca wspominają pracownicy MOSiR Piła.
Mecz pomiędzy zespołami Naftą Gaz Piła i Urałoczką Jekaterinburg zakończył się zdecydowanym zwycięstwem drużyny przyjezdnej w stosunku 3:0 w setach 16:25, 14:25, 16:25. Naftę Gaz Piła reprezentowały wtedy m.in. Agnieszka Orłowska (Kosmatka), Irina Bezhenar, Irina Archangielskaja, Maria Liktoras, Beata Strządała, Anna Malujdy.
Pierwszy mecz na nowej hali to było wielkie wyzwanie dla pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile, nigdy wcześniej nie dysponowaliśmy takim obiektem, nie mieliśmy do czynienia z taką liczbą kibiców, którzy odwiedzą halę.
Pamiętam dokładnie odliczanie czasu do otwarcia, pracy było, co niemiara przychodziliśmy na siódmą do pracy a wychodziliśmy po dwudziestej drugiej, my sprzątaliśmy a firma, która budowała halę kończyła ostatnie wykończenia – wspomina Kierownik Ireneusz Jaskółka.
Wspominam również kilka niespodzianek, które się przytrafiły przed samym meczem takie jak zawieszenie się tablicy świetlnej czy w wyniku odwilży przeciekający dach nad sektorami A i B. Ale i z tym daliśmy sobie radę – kontynuuje Pan Jaskółka.
W pilskiej hali odbyły się w ostatnim dziesięcioleciu koncerty m.in.: Ich Troje, Golec Orkiestra, Bieriozka, Mazowsze, Pilska Noc Kabaretowa oraz Targi Edukacyjne.
Na co dzień korzystają z niej pilskie kluby PTPS Piła, Joker Piła, Basket Piła, Gwardia Piła, Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Piskie szkoły czy też rozgrywki Futsalu.