Zwycięska Trzcianka

Hala Widowiskowo-Sportowa w Trzciance była 29 stycznia br. areną rywalizacji piłkarskich orlików z powiatu pilskiego, trzcianecko-czarnkowskiego oraz wałeckiego. W gronie ośmiu zespołów walczących o puchar piekarni ,,Bochenek” bezapelacyjnie najlepsza okazała się Akademia Piłkarska MOSiR Piła, wygrywając wszystkie mecze z imponującym bilansem bramkowym 22-0. Drugie miejsce zajęli młodzi futboliści z Krzyża, trzecie zaś przypadło w udziale Noteci Czarnków.

W gościnnej jak zwykle Trzciance zagrały, obok dwóch drużyn gospodarzy ekipy Orła 2010 Wałcz, Noteci Czarnków, Radwana Lubasz, Fortuny Wieleń, Drawy Krzyż oraz Akademii Piłkarskiej MOSiR Piła.
Nasza drużyna okazała się zdecydowanie najlepsza, pokonując wysoko wszystkich swoich rywali, strzelając aż 22 gole, nie tracą żadnej!
W pierwszym grupowym pojedynku pokonaliśmy 3:0 drugą drużynę gospodarzy (bramki Kuba Krogulec, Adrian Sobkowiak, Hubert Megger).
W kolejnym rozbiliśmy 7:0 Fortunę Wieleń po dwóch golach Kuby Krogulca i Adriana Sobkowiaka, trafieniach Huberta Szali, Huberta Meggera oraz Mateusza Fonsa.
Także w ostatnim grupowym meczu nie daliśmy najmniejszych szans orlikom z Krzyża, zwyciężąjąc 5:0 p o 3 bramkach Adriana Sobkowiaka, jednej Huberta Meggera oraz Mateusza Fonsa.
Gole Kuby Powalisza oraz Kuby Krogulca w meczu pólfinałowym przeciwko pierwszej drużynie Lubuszanina Trzcianka dały nam awans do wymarzonego finału.
Młodzi pilanie nie zmarnowali szansy i w meczu o pierwsze miejsce pokonali ponownie kolegów z Krzyża Wielkopolskiego 5:0 po golach Kuby Powalisza, Kuby Krogulca, Mateusza Fonsa i dwóch trafieniach Adriana Sobkowiaka.
Oprócz strzelców bramek w zwycięskim zespole grali Kacper Wojakiewicz, Alan Barczyk, Artur Patrzykąt oraz Michał Kur.
W pojedynku o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny Noteci Czarnków i pierwsza drużyna Lubuszanina Trzcianka.
O zwycięstwie czarnkowian zdecydowały dopiero rzuty karne, gdyż mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem bezbramkowym.
– Wbrew pozorom rywalizacja we wszystkich spotkaniach była bardzo wyrównana i zacięta, a nasze zwycięstwo zawdzięczamy większemu doświadczeniu i ograniu w tego typu turniejach- mówił Marcin Bandurski, opiekun pilskich orlików.
Miano najlepszego zawodnika turnieju przyznano Wiktorowi Iwanickiemu z Lubuszanina Trzcianka, najlepszym bramkarzem został Kacper Wojakiewicz z AP MOSiR Piła.
– Przyznam szczerze, nie spodziewałem się, że tak potraficie grać w piłkę- z uznaniem zwracał się do uczestników turnieju Piotr Birula, wiceburmistrz Trzcianki, wręczając na zakończenie turnieju wszystkim zespołom puchary i nagrody.