II Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Miasta Piły – Podsumowanie

W ostatni weekend maja na Pilskim lotnisku odbyły się II Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Miasta Piły.
W tym roku rywalizacja odbywała się w ramach eliminacji Pucharu Polski.
Pilanie i tym razem nie zawiedli i licznie stawili się na Lotnisku oraz stadionie przy ul. Kossaka, aby dopingować elitę Polskiego baloniarstwa.
W sobotę, oprócz zawodów na lotnisku odbyła się IX Wielkopolska Wystawa Gospodarcza oraz konferencja gospodarcza „Współpraca a ryzyko prawne związane z kontrahentem międzynarodowym”, w której uczestniczył Minister Środowiska Stanisław Gawłowski.
Po konferencji najlepsi przedsiębiorcy otrzymali statuetki Staszica. W ten dzień zresztą na Pilskim lotnisku działo się bardzo wiele.
Mieszkańcy Grodu nad Gwdą mogli zobaczyć m. in. pokaz sprzętu Pilskiego Muzeum Wojskowego, bitwę powietrzną modeli latających z I i II wojny światowej oraz perełkę – największy w Polsce model latający o długości ponad 5 m. Nie zabrakło także pokazu samolotu gaśniczego Dromader stacjonującego, na co dzień w bazie leśnej w Krępsku.
Nowoczesne motory jak i te z zamierzchłych czasów sprowadzili do Nas zapaleńcy z Pilskiej Husarii.
Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej przeprowadziło mini turniej piłki siatkowej na prowizorycznie zbudowanym boisku.
Każdy, kto chciał mógł zagrać lub porozmawiać z najlepszymi zawodniczkami Naszego klubu, który jako jedyny w mieście reprezentuje najwyższą klasę rozgrywkową.
Rzesze widzów oglądały także żywą legendę muzyki pop zespół RedBox, który zagrał najlepsze utwory m. in. „For America”, „Chenko”
Wszystkim dziękujemy za liczny udział, oraz zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Miasto wraz z MOSiR-em i PDK.