Festyn rodzinny w strefie kibica

W niedzielę 1 lipca 2012 roku na pilskiej Wyspie firma FOTA, CASTROL oraz MOSIR PIŁA przed finałowym meczem Euro 2012 zorganizowali dla mieszkańców Piły i okolic Festyn Rodzinny, którego przewodnią tematyką była piłka nożna.
Oczywiście nie zabrakło również specjalnych pozdrowień z Kijowa od Jerzego Dudka, który życzył wszystkim uczestnikom festynu wspaniałej zabawy.
Organizatorzy zadbali o to, aby żadne z przeciwności losu nie zakłóciły nikomu dobrej zabawy.
Joanna Piątkowska – główny organizator imprezy z niepokojem spoglądała w niebo po nocnej burzy jaka przeszła przez Piłę.
Piękna pogoda jak na zamówienie uprzyjemniała organizatorom i zaproszonym gościom spędzanie miło niedzielnego popołudnia a zgromadzone na miejscu atrakcje z nawiązką wynagrodziły wszystkim burzowe nocne przeżycia.
Hasłem przewodnim imprezy była piłka nożna i wspólne, rodzinne kibicowanie.
Każdy z gości mógł skorzystać z atrakcji w męskiej, kobiecej i dziecięcej strefie kibica.
Mimo, iż strefy były podzielone, to jednak każdy chciał sprawdzić się we wszystkich konkurencjach.
W kobiecej strefie można było spotkać płeć męską malującą się w barwy kibica, a w męskiej strefie płeć żeńską biegającą za piłką w slalomie między beczkami Castorola.
Zarówno dorośli jak i najmłodsi uczestnicy imprezy dopingowani przez swoje rodziny i znajomych wykazywali się ogromną determinacją i wielką wolą walki w pokonywaniu każdej konkurencji – wszak nagrody jakie przewidziała firma FOTA i CASTROL były warte zaangażowania w wygraną.
Jedną z głównych atrakcji były rozgrywki pucharowe w gigantyczne piłkarzyki.
W szranki stanęły 5-cio osobowe drużyny reprezentujące kraje uczestniczące w Euro.
Każda drużyna otrzymała koszulki z flagami państw, które reprezentują i z niecierpliwością czekała na swój mecz. Im bliżej było finału, tym emocje były większe zarówno wśród graczy jak i zgromadzonej publiczności.
Drużyną, która wygrała turniej był zespół reprezentujący Polskę. Gratulujemy wygranej!
Wiele konkurencji zorganizowanych było dla naszych najmłodszych kibiców.
Każde z dzieci mogło sprawdzić się w slalomie z „Dudkiem” i otrzymać Dyplom Mistrza Piłkarskiego a najlepsi piłkarze dodatkowo wygrali atrakcyjne nagrody w postaci tabletów, piłek, bramek, i wielu innych atrakcyjnych upominków.
Piękne piłkarskie chirliderki zachęcały do wspólnego tańca a prowadzący imprezę Wojciech Drożdż nagradzał każdego, kto włączył się do zabawy nagrodami przygotowanymi przez pilski oddział FOTA.
Zaciekawienie budził MindBall, stół z boiskiem piłkarskim, gdzie 2 graczy z opaskami na głowach poprzez przekazywane sygnały z mózgu do komputera sterowało ruchem piłeczki do przodu i do tyłu rozgrywając mecz.
Rodzinnie można było również zagrać w piłarzyki, a wspólne śpiewanie przebojów piłkarskich stało się dodatkową szansą na zdobycie nagrody.
W znakomitych nastrojach uczestnicy imprezy oczekiwali na finałowy mecz Hiszpania – Włochy, który dostarczył oglądającym na 45 m telebimie niezapomnianych wrażeń.
Późnym wieczorem, po emocjonującym finale i wygranej Hiszpanii, uczestnicy imprezy zaczęli rozjeżdżać się do domów.
Za wspaniałą zabawę i atmosferę należą się im wszystkim wielkie podziękowania.
Pilanie znów udowodnili, że potrafią się dobrze bawić i miło razem spędzać wolny czas.