Lekkoatletyczna sobota

Ostatnią imprezą lekkoatletyczną w Polsce w mijającym sezonie sportowym 2012 o charakterze mistrzowskim będą Mistrzostwa Polski Juniorów w chodzie sportowym na 20 km, które będą połączone z Mistrzostwami Polski Weteranów i Ogólnopolskim Kryterium w chodzie sportowym.
Impreza ta odbędzie się w dniu 6 października (sobota) o godz. 11:00 w Pile, a start i meta na pętli 1 km zlokalizowanej na ul .Mickiewicza, pomiędzy rondem ul. Wyspiańskiego i ul.Reja.
Organizatorem zawodów będzie klub PLKS „Gwda” przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.
Patronat nad imprezą przejął Prezydent Miasta Piły, Piotr Głowski.
Najlepsi juniorzy startujący w chodzie na 20 km otrzymają puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Piły, a najlepsi seniorzy w Ogólnopolskim Kryterium na 20 km ufundowane przez Starostę Pilskiego.
Z pomocą do imprezy włączyły się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS, którzy również ufundują puchary w pozostałych konkurencjach.
Organizatorzy mają nadzieję, że na imprezę przybędą kibice, którzy będą mogli dopingować m.in. Joannie Bemowskiej w ramach mistrzostw juniorów i Justynie Świerczyńskiej w ramach Ogólnopolskiego Kryterium.
Przypomnijmy obydwie czołowe lekkoatletki zdobyły już w tym sezonie medale mistrzostw Polski w kategorii juniorów i seniorów.
Zapraszamy wszystkich kibiców na trasę chodu sportowego do Piły na ul. Mickiewicza.

Do pobrania: Regulamin